DI
1st Team
Brown Kelis New Albany M/F 12
Burchfield Sophie GlenOak (Canton) F 12
Donovan Lauren Loveland M 12
Dudukovich Kailyn Lakota West (West Chester) F 12
Erslan Addie Chillicothe M 12
Felton Peyton Strongsville M 12
Gardner Brynn Anthony Wayne (Whitehouse) M 11
Gast Jessica Perrysburg D 12
Gingrich Reese Butler (Vandalia) D 12
Harris Brooklyn New Albany F 12
Jeng Hailey Centerville M 11
Jones Sydney Lakota West (West Chester) D 12
Lyncha Tori Medina D 12
Mendenhall McKinnley Ashland F 12
Rotolo Gabriella Bishop Watterson (Columbus) M/F 11
Sallee Shelby Strongsville F 12
Szijarto Miriam Archbishop Hoban (Akron) F 12
Wickes Jordan Brunswick M 12
2nd Team
Beinecke Kylee Olentangy (Lewis Center) F 12
Brooker Jaimason Olentangy Liberty (Powell) F 10
Brookhart Tatum Northmont (Clayton) M 11
Bruni Caitlin Jackson (Massillon) M 12
Clark Hallie Upper Arlington F 12
Cook Beth Milford F 12
Copfer Victoria Avon Lake M 12
Crogan Shannon Mason F 11
Dorsey Catherine Anderson (Cincinnati) D 12
Duke Kindall Marysville M/F 12
Francis Adelle Perrysburg F 10
Gray Molly Walsh Jesuit (Cuyahoga Falls) D 11
Haggit Tori North (Pickerington) F 12
Harr Audrey New Philadelphia M 11
Jenkins Grace Bishop Watterson (Columbus) M/F 12
Kohls Peyton Mt. Notre Dame (Cincinnati) F 10
Krzys Hallie Bearea Midpark F 12
Kuerze Sophia Oak Hills F 10
Leisen Victoria Hudson F 12
Lesko Ferren Solon M 12
Lydey Anna Brecksville Broadview Heights F 12
Mabry Bella Clay (Oregon) F 12
Mackey Alexa Brunswick F 12
McCarty Leyna Hoover (North Canton) F 12
McGuire Logan Miamisburg M 11
McMillen Khia Sidney F 12
Merlo Gianna Howland (Warren) D 12
Muir Makenzie Avon Lake F 12
Norris Jackie North (Pickerington) F 12
Parry Mikayla North (Westerville) F 12
Poorbaugh Amada Olentangy Orange (Lewis Center) K 12
Santelli Katrina Hathaway Brown (Shaker Heights) F 12
Sawyer Hannah Hamilton F 12
Sturgeon Stephanie Midview (Grafton) F 12
Stutzman Carlie Ashland D 12
Sullivan Miranda St. Ursula Academy (Toledo) M 12
Thompson Sydney Davidson (Hilliard) M/F 11
Vaccari Addie Coffman (Dublin) F 12
Vaughn Ashley Beavercreek M 11
Whittaker Alexei Lincoln (Gahanna) M/F 12
Wiehe Samantha Nordonia M 12
Williams Julianna Troy F 12
Player of the Year Kailyn Dudukovich Lakota West (West Chester)
Coach of the Year Jim Gobrail Centerville
Asst. Coach of the Year Sarah McKitrick Beavercreek
D2
1st Team
Ankerman Lilly Memorial (St. Marys) F 12
Bowman Bailey River View (Warsaw) F 12
Clark Chandler Bath (Lima) F 12
Deevers Ella Streetsboro M 11
Ehrbar Nicola West Geauga F 12
Flick Emma Streetsboro F 11
Huff Taylor Madison (Mansfield) F/M 12
Ieraci Marissa Canfield M 12
Isphording Annie Indian Hill (Cincinnati) D 11
Myers Riley Worthington Christian F 12
Rittenhouse Hannah Tippecanoe (Tipp City) M 12
Rogers Ella Granville D 12
Roshong Kassidy Archbishop Alter (Kettering) K 12
Ruff Isabel Fairfield Union M/F 12
Shaffer Kathryn Summit Country Day (Cincinnati) D 11
Spencer Kyla Ontario F 10
Van Horn Karah Granville F 12
Vesy Keira Rocky River D 12
2nd Team
Arnold Allie Copley M 10
Augustine Allison Lakeview (Cortland) F 12
Barringer Karli Bishop Hartley (Columbus) D 11
Beckett Alyssa Monroe M 12
Bobrow Lindy Hawken (Gates Mills) M 12
Burger Caitlin Badin M 10
Cleaves Lily Shawnee (Lima) D 11
Cornell Skylar Kenston (Chagrin Falls) M 11
Cox Aly Bexley (Columbus) F 12
Daniels Nyah Norwalk F 11
Egli Emma West Branch (Beloit) F 12
Free Sydney Unioto (Chillicothe) K 12
Gellin Peyton Chagrin Falls M 11
Grudich Morgan Milton Union M 12
Hadley Ella Lake Catholic (Mentor) M 12
Hendershot Mikayla St. Clairsville M 12
Hendrix Whitney Hubbard F 12
Howdyshell Raegan Shawnee (Springfield) F 11
Jackson Analei Elida M 10
Kenna Taylor Revere (Richfield) F 12
Kocsis Izabella Norton D 11
Koman Madison Kenton Ridge (Springfield) K 11
Krondorfer Emma Aurora M 12
Kronenbitter Emma Zanesville M 12
Kumler Angela John Glenn (New Concord) F 11
Lickliter Ava Carroll (Dayton) M 12
Marshall Mary Steuenville F 12
McSwigan Emma Archbishop McNicholas (Cincinnati) M 12
Moran Loren Waverly M 12
Mowrer Brynn Norwayne (Creston) F 11
Pangonis Julia Gilmour Academy (Gates Mills) D 12
Rolfes Mia Celina M 11
Schuck Courtney Marietta M/F 12
Sheppard Kylee Roger Bacon (Cincinnati) F 12
Shoaps Maddie Granville M 12
Sloan Taylor Warren (Vincent) M 12
Smith Grace Dover M 12
Tucker Trinity Madison (Mansfield) D 12
Wells Tayler Central Catholic (Toledo) D 12
Wend Avery Clear Fork (Bellville) D 12
Player of the Year Taylor Huff Madison (Mansfield)
Coach of the Year Patrick Hopkins Rocky River
Asst. Coach of the Year Greg Atkinson Ontario
D3
1st Team
Barnett Sydnee Chippewa (Doylestown) D 12
Cochran Molly Madeira (Cincinnati) M 10
Davidson Natasha Lynchburg-Clay D 11
Diffenbacher Faith Huron F 12
Foley Jenna Waynesville F 12
Giordullo Myah Mariemont (Cincinnati) D 12
King Emma Manchester (Akron) F 11
Kosek Kylee Springfield (New Middletown) F 12
Lamparty Gabby South Range (Canfield) M 10
Magoteaux Lindsey Lehman Catholic (Sidney) F 12
McClish Megan West Jefferson M 12
Moorman Jada Cincinnati Country Day M 11
Pierce Tayler Grandview Heights F/M 12
Porter Korynn Bishop Rosecrans (Zanesville) D 12
Rickenbacher Alexis Liberty-Benton M 12
Souder MaKenna Eastwood (Pemberville) M 11
Vogel Emily Elyria Cathlolic M 11
Zschuppe Erika Kirtland F 11
2nd Team
Alley Lauren Wellington M 12
Ashton Gracie Fairless (Navarre) F 10
Ayers Ava Lake (Millbury) F 11
Buttelwerth Karissa North Adams (Seaman) F 12
Chisholm Zoe Cory-Rawson F 12
Crupper Rylie Cambridge F 10
DeChristopher Bri Steubenville Central Catholic GK 12
Donaldson Hailey Badger (Kinsman) D 12
Eller Laney Wheelersburg F 12
Engler Samantha Liberty Center F 12
Erford Kelsey Ottawa-Glandorf F 12
Estes Grace West Liberty-Salem M 12
Faris Josie Greeneview (Jamestown) F 12
Gill Hannah Waynesville M 12
Gillig Sidney Woodmore D 12
Greeley Meredith Ottawa Hills F 11
Gumont Emma Champion (Warren) F 12
Lahmers Elaina Fairbanks (Milford Center) M 10
Leeper Mary Crestview (Ashland) M 11
Lutz Aricka Swanton F 12
McNally Cara Ursuline (Youngstown) D 12
Mitten Sierra Southeastern (Chillicothe) F 12
Mittendorf Reagan Bluffton M 11
Morosky Mary The Wellington School (Upper Arlington) M 11
Murphy Maddy Mariemont (Cincinnati) M 11
Newlan Jillian Smithville M 12
Ogburn Kayle Dayton Christian F 12
Parker Zy Troy Christian D 11
Polen Sydney Loudonville M 10
Radel Paige Evergreen (Metamora) M 11
Ramirez Regan Archbold M 12
Saunders Cadence Fairfield (Leesburg) F 11
Schiano Katie The Columbus Academy (New Albany) F/M 12
Spangler Mickenzie Ridgewood (West Lafayette) M 12
Sturgill Reagan Cuyahoga Heights F 11
Venturella Gracie Springfield (New Middltown) M 11
Wenrick Darani Bethel (Tipp City) F 12
Whaley Emma St. Joseph Central (Ironton) F 12
Wilker Annika Central Catholic (Lima) D 11
Willis Caitlyn Eastern Brown (Sardinia) M/D 12
Wolfe Sam United Local (Hanoverton) F 11
Player of the Year Erika Zschuppe Kirtland
Coach of the Year Michael Haney Mariemont (Cincinnati)
Asst. Coach of the Year Sean Falkowski Waynesville
2020 Girls All-Ohio
Jump to
- SEOHIOPREPS SPORTS
- ↳ Football
- ↳ Football Links, League & Team Pages
- ↳ SEOHIOPREPS Football
- ↳ Scoreboard
- ↳ Standings
- ↳ Stat Leaders
- ↳ FAC
- ↳ MSL-Buckeye
- ↳ MVL
- ↳ OVC
- ↳ SOC1
- ↳ SOC2
- ↳ SVC
- ↳ TVC-Hocking
- ↳ TVC-Ohio
- ↳ Boys Basketball
- ↳ Boys Basketball Links, League & Team Pages
- ↳ Scoreboard
- ↳ Standings
- ↳ Stat Leaders
- ↳ All Time Stat Leaders
- ↳ FAC
- ↳ MSL-Buckeye
- ↳ MVL
- ↳ OVC
- ↳ SHAC
- ↳ SOC1
- ↳ SOC2
- ↳ SVC
- ↳ TVC-Hocking
- ↳ TVC-Ohio
- ↳ Adena Warriors
- ↳ Alexander Spartans
- ↳ Athens Bulldogs
- ↳ Beaver Eastern Eagles
- ↳ Belpre Golden Eagles
- ↳ Chesapeake Panthers
- ↳ Chillicothe Cavaliers
- ↳ Circleville Tigers
- ↳ Clay Panthers
- ↳ Coal Grove Hornets
- ↳ Crooksville Ceramics
- ↳ Eastern Brown Warriors
- ↳ Eastern Meigs Eagles
- ↳ Fairfield Lions
- ↳ Fairfield Union Falcons
- ↳ Fairland Dragons
- ↳ Fayetteville-Perry Rockets
- ↳ Federal Hocking Lancers
- ↳ Fort Frye Cadets
- ↳ Gallia Academy Blue Devils
- ↳ Glenwood Tigers
- ↳ Green Bobcats
- ↳ Hillsboro Indians
- ↳ Huntington Huntsmen
- ↳ Ironton Fighting Tigers
- ↳ Jackson Ironmen
- ↳ Logan Elm Braves
- ↳ Logan Chieftains
- ↳ Lynchburg-Clay Mustangs
- ↳ Manchester Greyhounds
- ↳ Marietta Tigers
- ↳ Miami Trace Panthers
- ↳ McClain Tigers
- ↳ Meigs Marauders
- ↳ Minford Falcons
- ↳ New Lexington Panthers
- ↳ Notre Dame Titans
- ↳ North Adams Green Devils
- ↳ Northwest Mohawks
- ↳ Paint Valley Bearcats
- ↳ Peebles Indians
- ↳ Piketon Redstreaks
- ↳ Portsmouth Trojans
- ↳ Portsmouth West Senators
- ↳ Oak Hill Oaks
- ↳ Miller Falcons
- ↳ Nelsonville-York Buckeyes
- ↳ Ripley Blue Jays
- ↳ River Valley Raiders
- ↳ Rock Hill Redmen
- ↳ Sheridan Generals
- ↳ Sciotoville Tartans
- ↳ South Point Pointers
- ↳ Southeastern Panthers
- ↳ Southern Tornadoes
- ↳ South Gallia Rebels
- ↳ South Webster Jeeps
- ↳ St. Joseph Flyers
- ↳ Symmes Valley Vikings
- ↳ Trimble Tomcats
- ↳ Unioto Shermans
- ↳ Valley Indians
- ↳ Vinton County Vikings
- ↳ Warren Warriors
- ↳ Washington Blue Lions
- ↳ Waterford Wildcats
- ↳ Waverly Tigers
- ↳ Wellston Golden Rockets
- ↳ Western Indians
- ↳ West Union Dragons
- ↳ Westfall Mustangs
- ↳ Wheelersburg Pirates
- ↳ Whiteoak Wildcats
- ↳ Zane Trace Pioneers
- ↳ Pfloyd’s Elite 8 for Southern/SouthEast Ohio
- ↳ Girls Basketball
- ↳ League & Team Pages
- ↳ Scoreboard
- ↳ Standings
- ↳ Stat Leaders
- ↳ FAC
- ↳ MSL-Buckeye
- ↳ MVL
- ↳ OVC
- ↳ SHAC
- ↳ SOC1
- ↳ SOC2
- ↳ SVC
- ↳ TVC-Hocking
- ↳ TVC-Ohio
- ↳ Soccer
- ↳ Soccer Links, League & Team Pages
- ↳ SEOHIOPREPS Soccer
- ↳ SEOHIOPREPS Girls Soccer
- ↳ Boys Scoreboard
- ↳ Girls Scoreboard
- ↳ Boys Standings
- ↳ Girls Standings
- ↳ Boys Stat Leaders
- ↳ Girls Stat Leaders
- ↳ Boys FAC
- ↳ Girls FAC
- ↳ Boys MSL-Buckeye
- ↳ Girls MSL-Buckeye
- ↳ Boys MVL
- ↳ Girls MVL
- ↳ Boys OVC
- ↳ Girls OVC
- ↳ Boys SHAC
- ↳ Girls SHAC
- ↳ Boys SOC1
- ↳ Boys SOC2
- ↳ Boys SVC
- ↳ Girls SOC
- ↳ Girls SVC
- ↳ Baseball
- ↳ Baseball Links & Pages
- ↳ SEO Baseball Scoreboard
- ↳ SEO Baseball Stat Leaders
- ↳ SEO Baseball Standings
- ↳ FAC
- ↳ OVC
- ↳ SHAC
- ↳ SOC1
- ↳ SOC2
- ↳ SVC
- ↳ TVC-Hocking
- ↳ TVC-Ohio
- ↳ Softball
- ↳ Softball Links & Pages
- ↳ SEOHIOPREPS Softball
- ↳ SEO Softball Scoreboard
- ↳ SEO Softball Statleaders
- ↳ SEO Softball Standings
- ↳ FAC
- ↳ OVC
- ↳ SHAC
- ↳ SOC1
- ↳ SOC2
- ↳ SVC
- ↳ TVC-Hocking
- ↳ TVC-Ohio
- ↳ Volleyball
- ↳ Volleyball Links, League & Team Pages
- ↳ SEOHIOPREPS Volleyball
- ↳ Scoreboard
- ↳ Standings
- ↳ Stat Leaders
- ↳ FAC
- ↳ MSL
- ↳ MVL
- ↳ OVC
- ↳ SHAC
- ↳ SOC1
- ↳ SOC2
- ↳ SVC
- ↳ TVC-Hocking
- ↳ TVC-Ohio
- ↳ Track & Field
- ↳ Wrestling
- ↳ Cross Country
- ↳ Golf
- ↳ Tennis
- ↳ Swimming
- ↳ JR High, AAU, Travel, Youth League Sports
- ↳ SEOPS UNDERGROUND
- SEOHIOPREPS Team & Player Sports Talk
- ↳ Southeastern Ohio Athletic Standouts
- ↳ Southeastern Ohio Sports History
- SEOHIOPREPS Community Talk
- ↳ The Off season
- ↳ Pro Sports
- ↳ College Sports
- ↳ Fishing, Hunting, Racing, and Outdoor
- ↳ Politics & Financials
- ↳ Games, Birthdays, Welcomes, Trivia & More
- ↳ SoutheasternOhioPreps Basketball League